HOORN – Hollandia heeft opnieuw een pijnlijke nederlaag geleden in eigen huis. Na de eerdere 0-3 verliespartij tegen DEM van twee weken geleden, was zondag ook HBC met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg van trainer Maikel van der Werff.
Bij de bezoekers speelde Arno Dijkstra een hoofdrol met twee treffers. Hollandia begon nog redelijk aan de wedstrijd en kreeg via Joey Lieshout een mogelijkheid op de openingstreffer, maar hij wist die kans niet te benutten. Halverwege de eerste helft kwam HBC vervolgens op voorsprong. Sem Biezen beging in het strafschopgebied een overtreding, waarna de scheidsrechter naar de stip wees. Dijkstra benutte de penalty overtuigend: 0-1.
Net als in de eerdere thuiswedstrijd tegen DEM slaagde Hollandia er daarna niet in zich terug in de wedstrijd te knokken. Kort na rust vergrootte HBC de marge toen Antonio Lazzeri uit een corner raak kopte. De bezoekers hielden vervolgens controle over de wedstrijd en kwamen in de slotfase ook nog tot een derde doelpunt. In de laatste minuut rondde Dijkstra een aanval over de linkerkant beheerst af en bepaalde daarmee de eindstand op 0-3.
Door de nederlaag ziet Hollandia HBC dichterbij komen op de ranglijst. Het verschil tussen de nummer drie en vier bedraagt nu nog slechts drie punten. Komende zaterdag wacht voor Hollandia een lastige uitwedstrijd tegen nummer twee JOS Watergraafsmeer, terwijl HBC het buitenshuis opneemt tegen DEM.

8.1 ℃



































































