AMSTERDAM - Bij de start van de competitie in de Eredivisie Futsal heeft HV Hoorn een knappe uitzege weten te boeken op Futsal Amsterdam. De ploeg van coach Khalid Elbaz zegevierde in Amsterdam-Noord met 2-4.
Beide ploegen, verleden seizoen nog spelend onder de namen van VNS United en Hovocubo/Veerhuys, maakten er vrijdagavond een enerverende pot van in Sporthal Elzenhagen in Amsterdam. Aldaar wisten de gasten al snel de toon te zetten en dan met name door David Albert. De technicus anticipeerde eerst goed op een pass van Mo Darri en verschalkte doelman Dave Stet even later voor een tweede maal met een harde streep. Albert was er met balverlies echter ook voor verantwoordelijk dat de thuisploeg nog voor de rust iets terugdeed. Oscar Abousaeda was het eindpunt van de snelle tegenaanval: 1-2.
Ook na rust bleef het lang spannend met kansen over en weer, maar het duurde tot zes minuten voor tijd voordat er weer werd gescoord. Met een schuiver onder doelman Marcel Ons door was het Fouad Dhamani die voor een gelijke stand wist te zorgen. HV Hoorn herstelde zich echter razendsnel en met een vloeiende aanval tekende de van FC Marlène overgekomen Matz Mathot voor de 2-3. Voor Futsal Amsterdam het sein om met een meevoetballende keeper te gaan spelen, doch dit pakte verkeerd uit voor de thuisploeg toen Wassim Aanquich vanaf eigen helft de bal in het doel schoot en het duel besliste: 2-4.
Komende vrijdag speelt HV Hoorn de eerste thuiswedstrijd van dit seizoen als FCK De Hommel op bezoek komt.
Foto's: Michel Bes Sportfotografie