BLOKKER – De brandweer van Blokker vierde zaterdag haar 100-jarig bestaan met een drukbezochte open dag bij de kazerne aan de IJsselweg. Tussen 10.00 en 16.00 uur kregen bezoekers een uniek kijkje achter de schermen en maakten zij kennis met het veelzijdige werk van de brandweer.
Op het terrein waren verschillende bijzondere voertuigen te bewonderen, waaronder een crashtender van Defensie en een historische ladderwagen. Gedurende de dag werden diverse demonstraties gegeven. Zo was te zien hoe een vlam-in-de-pan-brand op de juiste manier wordt geblust en hoe brandweerlieden tijdens een technische bevrijding een slachtoffer uit een voertuig weten te redden.
Ook binnen in de kazerne was er van alles te beleven. Bezoekers konden een speciale rookervaring ondergaan, waarbij zij zelf ervoeren hoe lastig het is om je te oriënteren in een met rook gevuld gebouw. Daarmee liet de brandweer zien onder welke omstandigheden hulpverleners regelmatig hun werk moeten uitvoeren.
De open dag trok veel belangstelling van jong en oud en kan worden teruggekeken op een geslaagde viering van het 100-jarig jubileum van de brandweer in Blokker.











































































